Już za kilka dni, od 1 lipca rodzice i opiekunowie dzieci w wieku szkolnym będą mogli składać wnioski o 300+ na rok 2021/2022. O ile jednak dotychczas mogli starać się o to świadczenie w lokalnym miejskim lub gminnym ośrodku pomocy społecznej, to po 1 lipca będą musieli wysłać swój wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

– W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami – informuje ZUS.

Wnioski można składać do 30 listopada tylko drogą elektroniczną – z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i  zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej.

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *