Już 14 sierpnia odbędzie się Zawada Race 2021, w którym udział będą brały jednostki OSP z gminy Dębica. Wydarzenie wystartuje o godzinie 15:00. 

OSP Zawada organizuje bieg dla strażaków ochotników na dystansie 3 kilometrów. Początek trasy będzie znajdował się przy domu strażaka. Potem uczestnicy pokonają teren leśny, by zakończyć zmagania na placu rekreacyjno-sportowym. Warto zaznaczyć, że drużyna danej jednostki musi składać się z dwóch osób. Wszyscy przybyli widzowie będą mogli wspierać swoją ekipę, ale również obejrzeć wóz strażacki, czy dowiedzieć się czegoś o działalności OSP Zawada. Cały projekt jest współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy. 

Zbliżające wydarzenie powstało z inicjatywy straży OSP Zawada. Wydarzenie jest skierowane do strażaków z terenu gminy Dębica. Z analizy lokalnych problemów zauważyliśmy, że w dobie pandemii nasi koledzy i koleżanki z jednostek mundurowych mają zbyt mało możliwości do korzystania z zajęć w zakresie aktywności fizycznej. Dobrze wiem, że aktywność dobrze wpływa na samopoczucie i dalszy rozwój fizyczny – mówi nam druhna Klaudia Drygaś. 

Fot. OSP Zawada

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *