4 września w Straszęcinie odbył się I Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich w gminie Żyraków. Gośćmi spotkania byli przyjezdni z Suszca.

Zaproszeni goście z miejscowości ze Śląska mieli okazję zobaczyć gminę Żyraków. Zwiedzaniu przewodził wójt Marek Rączka. W trakcie wycieczki po gminnych terenach zaplanowano odwiedziny dworków w Korzeniowie, Zasowie, Straszęcinie oraz w samym Żyrakowie. Wśród gości z Suszca znaleźli się Marian Pawlas – wójt gminy Suszec, Agnieszka Zielonka-Mitura – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Rudziczki, Kryr i Radostowic.

Oczywiście na wydarzeniu nie zabrakło gospodyń z gminy Żyraków: Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów”, KGW „Zasowianki”, KGW „Górzanki” z Góry Motycznej, KGW „Bobrowianki”, Stowarzyszenia „Dla Zawierzbia”, Stowarzyszenia KGW im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie, Stowarzyszenia „Nagoszyn Otwarty na Zmiany”, Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Wiewiórce i Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie.

Spotkanie było bardzo barwne i gwarne. Doszło do integracji dwóch odrębnych kultur, prezentacji tradycyjnych zwyczajów i wymiany doświadczeń. Było na ludowo, czyli po rzeszowsku i po śląsku – dowiadujemy się z wpisu na faceboooku gminy Żyraków.

Fot. Gmina Żyraków

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *