Sześciu pijanych kierowców zatrzymała dębicka drogówka podczas wczorajszej akcji “Trzeźwy poranek”. Jeden nich miał prawie promil alkoholu w organizmie, zakaz prowadzenia pojazdów i poruszał się autem bez ważnych badań technicznych. 

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce już o g. 5.55 na ul. Świętosława w Dębicy. – Tutaj skontrolowano Citroena C3, którego prowadził 40-letni mielczanin. Mężczyzna wydmuchał 0,92 promila – mówi st. asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy KPP w Dębicy.

Dziesięć minut później, o g. 6.05 w tym samym miejscu do kontroli zatrzymano Opla Zafirę. Prowadził do 50-letni dębiczanin i po badaniu alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma 1,89 promila.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policji o g. 6.20 w Łękach Górnych w gminie Pilzno. – 53-letni mieszkaniec miejscowości Łękawica prowadził samochód z 1,09 promila – mówi dalej rzecznik J. Bator. Pół godziny później, ok. g. 6.50 w Lipinach zatrzymano do kontroli kierowcę Volvo z Dulczy Wielkiej. 38-latek wydmuchał 0,52 promila.

W tym samym czasie w Dębicy doszło do zatrzymania Opla Astry. – Badanie 37-letniego dębiczanina, który go prowadził dało wynik 0,96 promila. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posiada aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i porusza się samochodem bez aktualnych badan technicznych. Będzie odpowiadał przed sądem za niestosowanie się do wyroku – wyjaśnia st. asp. Jacek Bator z KPP w Dębicy.

Ostatnie zatrzymanie w ramach “Trzeźwego poranka” miało miejsce po g. 9 w Gumniskach. Skontrolowano 49-latka z Podgrodzia jadącego Volkswagenem Polo, który prowadził samochód mając 1,17 promila.

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *