Galeria Sztuki MOK, mieszcząca się przy ul. Akademickiej w Dębicy, zaprasza na wystawę Magdaleny Bukowskiej – malarstwo, rysunek. Wernisaż odbędzie się w piątek 22 października o godz.18.00.

Magdalena Bukowska w swojej twórczości skupia się głównie na malarstwie, rysunku, rzeźbie i artystycznym projektowaniu ubioru. Jej prace koncentrują się na szeroko pojętej abstrakcji. Nawiązuje w nich do świata, który ją otacza, codzienności, przeżywanych emocji, wspomnień, refleksji i marzeń.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na kierunku Malarstwo w pracowni prof. dr hab. Andrzeja Bednarczyka. Studiowała Sztuki Wizualne na specjalności grafika komputerowa w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ponadto otrzymała dyplom Projektanta Ubioru w Krakowskiej Szkole Artystycznej.

Jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w Galerii Sztuki w Palmanowej we Włoszech. Uczestniczyła w wystawach w Polsce i za granicą. Aktualnie reprezentowana jest przez Galerię MAG w Warszawie i Albe Art Gallery. Finalistka kilku konkursów modowych i malarskich, zwyciężczyni międzynarodowego konkursu Carpathian Art of Fashion, gdzie miał miejsce pokaz jej autorskiej kolekcji ubrań „Face the color”. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach min. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Danii – czytamy w zapowiedzi wydarzenia na stronie MOK w Dębicy.

Wystawa prezentowana będzie o 12 listopada br.

Grafika: MOK Dębica

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *