Wczoraj m.in. na drogach powiatu dębickiego prowadzona była kolejna akcja “Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin 13 policjantów skontrolowało 1184 kierowców. Zatrzymano 6, którzy zdecydowali się usiąść za kółko mimo tego, że wcześniej pili alkohol.  

Pierwszym z nich był 24-latek z Łęk Dolnych, jadący Audi A6. – Mężczyznę zatrzymano do kontroli na ulicy 3 Maja w Pilźnie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu – mówi st. asp. Jacek Bator, rzecznik prasowy dębickiej policji.

Kolejne zatrzymania miały miejsce w Dębicy. Przy ul. Cmentarnej w ręce mundurowych wpadł 52-letni kierowca Opla Astry z pobliskiej Kochanówki, który wydmuchał 1,1 promila. Przy Krakowskiej skontrolowano kierowcę Subaru. 35-latek z Jaworza Dolnego miał w organizmie 0,7 promila. Dalej przy Mościckiego u 36-letniego dębiczanina, jadącego Citroenem C4, alkomat wykazał 0,6 promila. Ostatni zatrzymany wczoraj w Dębicy to 64-letni pilźnianin, kierowca Forda Fiesty. Skontrolowany na Kawęczyńskiej miał 0,8 promila.

Policjanci interweniowali również w Pustyni. Badaniu alkomatem poddali 54-letniego mieszkańca Paszczyny. Kierujący ciężarowym Manem miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem – kończy st. asp. Jacek Bator z KPP w Dębicy.

Na całym Podkarpaciu skontrolowano w sumie ponad 13 tys. kierowców. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 38 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. Przypomnijmy, że akcja „Trzeźwy poranek” ma eliminować z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie na drodze.

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *