Za nami kolejny piłkarski weekend. Z dębickich zespołów najlepiej poradził sobie Igloopol, który z drużyną z Jarosławia wygrał 2:1. Jakie wyniki padły w niższych ligach?

Igloopol Dębica 2:1 JKS Jarosław

W ostatnich dniach ze stanowiskiem trenera Igloopolu pożegnał się Łukasz Bartkowski. Zastępujący go Józef Stefanik poprowadził zespół z Dębicy do wygranej. Początek meczu należał zdecydowanie do gości, już w 18. minucie z rzutu wolnego bramkę zdobył Kamil Bała. W pierwszej połowie wynik już się nie zmienił. Dopiero w drugiej części spotkania biało-niebiescy zmienili swoją taktykę, co poskutkowało trafieniem Dawida Rokity w 59. minucie. Zdecydowanie aktywniejsza postawa na skrzydłach sprawiała dużo problemów zawodnikom z Jarosławia. Po kolejnym dośrodkowaniu bramkę na 2:1 zdobył Adrian Brzostowski. Dzięki temu zwycięstwu Igloopol awansował na 14. pozycję w tabeli.

Wisłoka Dębica 0:2 Avia Świdnik

Podopieczni Dariusza Kantora powoli wracali do lepszej formy. Jednak na ich drodze stanęła Avia Świdnik. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i kibice mogli obserwować akcje z obu stron. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Gospodarze w przeciągu niespełna 180 sekund przesądzili o końcowym wyniku. W 53. minucie Tomasz Zając wyprowadził Avię na prowadzenie, a w 56. z rzutu karnego trafił Wojciech Białek. Mimo nacisku ze strony biało-zielonych nie udało się już odrobić strat.

Legion Pilzno 1:3 Głogovia Głogów Małopolski

Mecz rozpoczął się najgorzej, jak tylko mógł. Gracze Romana Gruszeckiego przegrywali już od pierwszej minuty. Bramkę dla gości zdobył Mateusz Załucki. Głogovia zdecydowanie przeważała w tym spotkaniu, co potwierdził gol Przemysława Pyrdka z 42. minuty. Ten sam zawodnik powiększył przewagę tuż po zmianie stron. Jedynie, na co było stać Legion Pilzno w tym meczu to bramka z 90. minuty. Rzut karny wykorzystał Tomasz Barycza.