Dobra informacja – będzie remont na stadionie Wisłoku Dębica. Zła – wczorajsze ogłoszenie nie odbyło się tak, jak powinno.

Wczoraj na stadionie odbyła się mała konferencja, w której uczestniczył burmistrz Mariusz Szewczyk, prezes firmy Hand-Bud Jan Chmura oraz wiceprezes Paweł Pasko. Zabrakło na niej przedstawicieli klubu. Według portalu debica24.eu, nie zostali oni na to wydarzenie zaproszeni.

To rozpoczęło dyskusję kibiców i lokalnej władzy, którzy nie kryli oburzenia. W związku z tą sytuacją burmistrz opublikował dziś ubolewanie, że działania urzędników zostały odebrane negatywnie. Przeprosin jednak nie ma. Fragment oświadczenia Mariusza Szewczyka:

W pierwszej fazie zadania zaplanowano stworzenie tzw. programu funkcjonalno-użytkowego, uwzględniającego wizualizację obiektu, która będzie przedmiotem konsultacji z zarządem i przedstawicielami Klubu Sportowego Wisłoka, o czym burmistrz Dębicy poinformował prezesa KS Wisłoka ustalając zakres współpracy i tryb konsultacyjny w tym zakresie, tak aby nowo zmodernizowany obiekt służył przede wszystkim sympatykom piłki nożnej i środowisku piłkarskiemu Dębicy. Wykonawcą prac, wyłonionym w drodze przetargu, będzie dębicka firma Hand-Bud, której burmistrz Mariusz Szewczyk wręczył jubileuszową koszulkę najstarszego klubu sportowego działającego w Dębicy – tj. KS Wisłoka, któremu zmodernizowany obiekt będzie służył. Koszulka została ofiarowana burmistrzowi przez zasłużonego działacza Klubu Sportowego Wisłoka. Jeżeli ten symboliczny gest, został przez kogokolwiek odczytany jako faux pas, to władze miasta wyrażają ubolewanie, że powyższe działania zostały postrzeżone w negatywny sposób.

Pełne oświadczenie dostępne jest pod tym adresem.

Mimo burzliwych dyskusji po konferencji, modernizacja stadionu przy ul. Parkowej ma ruszyć niebawem. Inwestycja kosztować będzie 6 milionów złotych, z czego 4,5 miliona zł pochodzi z Polskiego Ładu. Co zostanie wykonane w ramach prac?

Realizacja inwestycji podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych. Drugi etap to wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację. Zakres tych prac to m.in. demontaż istniejącej trybuny i budowa nowej o pojemności minimum 2000 miejsc wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym i infrastrukturą towarzyszącą, montaż energooszczędnego oświetlenia i paneli fotowoltaicznych na trybunie, budowa parkingów dla 52 samochodów osobowych i 5 autobusów, a także wiaty rowerowej z montażem paneli fotowoltaicznych. W ramach inwestycji wybudowany zostanie też zbiornik retencyjny, który będzie podpięty do miejskiej kanalizacji deszczowej, a obiekt zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej – informuje Urząd Miejski w Dębicy.

Przewidywany termin zakończenia remontu to końcówka 2023 roku.

Fot. Urząd Miejski w Dębicy

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.