Mamy sierpień – więc przed nami wysyp imprez dożynkowych. Tradycyjnie znajdzie się coś dla fanów kina letniego. Nie zabraknie wydarzeń religijnych i typowo rozrywkowych. Z bardziej znanych kapel w niedzielę w Przecławiu zagrają „Baciary”. A gdzie jeszcze warto się wybrać?

Kino Letnie w Latoszynie Zdroju – 12 sierpnia (piątek)

Na fanów oglądania filmów pod chmurką czekał będzie amerykański komediodramat muzyczny – „La La Land”. Początek o godzinie 21.00. Wstęp wolny.

Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce…czyli kino letnie w Latoszynie Zdroju

Kino Letnie w parku przy DK „Śnieżka” – 12 sierpnia (piątek)

O g. 20:30 animowana komedia „Jaskiniowiec”. Historia o pewnym jaskiniowcu, który pragnie od życia czegoś więcej niż łupanie kamienia…:) Propozycja dla całych rodzin.

„Jaskiniowiec” już dziś przy DK „Śnieżka”

Tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Przeczyckiej – 13 sierpnia (sobota)

W sobotę, 13 sierpnia rozpocznie się tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy. Centralne uroczystości odpustowe będą miały miejsce w poniedziałek 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej Świętem Matki Boskiej Zielnej.

Tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Przeczyckiej

Potańcówka w Latoszynie Zdroju – 13 sierpnia (sobota)

Zaproszenie na kolejne disco pod gwiazdami. Start imprezy o g. 19.00.

W Latoszynie Zdroju kolejne disco pod gwiazdami

Na piłkarskich boiskach

Sobota stanie też pod znakiem rozgrywek piłkarskich. Sezon rozpocznie IV liga, w której grają dwa kluby z powiatu – Legion Pilzno zagra o 17:00 na własnym stadionie i zmierzy się z Lechią Sędziszów Małopolski, zaś Igloopol Dębica podejmie na wyjeździe Sokoła Nisko. Start o 13:00.

Z kolei III-ligowe Wisłoka w drugim meczu rundy pojedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego, by zmierzyć się z tamtejszym KSZO 1929. Pierwszy gwizdek o 17:00.

Piknik militarno-wojskowy w Święto Wojska Polskiego – 14 sierpnia (niedziela)

Od g. 16 na Rynku w Dębicy rozpoczną się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości zaplanowano piknik militarno-wojskowy…

Piknik militarno-wojskowy z okazji Święta Wojska Polskiego

Dożynki w Łękach Dolnych – 14 sierpnia (niedziela)

Podziękowania za tegoroczne plony rozpoczną się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Łękach Górnych. Później w programie m.in. obrzędy dożynkowe, zabawy dla dzieci i tradycyjna zabawa z zespołem na żywo.

Łęki Dolne zapraszają na dożynki

Koncert zespołu „Baciary” w Przecławiu – 14 sierpnia (niedziela)

Zespołu z Podhala będzie można posłuchać w niedzielę 14 sierpnia na tzw. Terenach zielonych przy Domu Kultury w Przecławiu. Początek wydarzenia o godzinie 21.00. Wstęp wolny.

W niedzielę zagrają „Baciary”!

Koncerty „Dźwięki Miłosierdzia” – 14 i 15 sierpnia (niedziela/poniedziałek)

Koncerty odbędą się niedzielę i poniedziałek o g. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać utworów takich kompozytorów jak: Johann Sebastian Bach, Johann Pachelbel, Robert Schumann, Pietro Mascagni i Piotr Rubik.

Podczas koncertu będą zbierać pieniądze na wyjazd do Lizbony

Dożynki w Kamienicy Dolnej – 15 sierpnia (poniedziałek)

Na swoje dożynki zaprasza Kamienica Dolna w gminie Brzostek. W programie m.in. prezentacja wieńca, degustacja potraw przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń i tradycyjna zabawa taneczna. Zagra zespół Bel Canto.

Dożynki w Kamienicy Dolnej. Zagra Bel Canto

Dożynki w Nagawczynie i Stasiówce – gmina Dębica – 15 sierpnia (poniedziałek)

W Nagawczynie dożynki rozpoczną się o godzinie 12.00, a w Stasiówce o 14.00 – w obu przypadkach będą to tradycyjne msze święte w miejscowych kościołach. Później już tylko zabawa!

Trwa czas dożynek. Sprawdź, co przygotowała Nagawczyna i Stasiówka

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.