Ponad 741 tys. zł przeznaczono w ostatnim czasie na modernizację szkół średnich. Środki wykorzystano między innymi na remonty sal, łazienek oraz naprawę elewacji i dachu.

W Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego naprawiono kotły, odświeżono sale lekcyjne, a także wykonano termomodernizację ściany frontowej oraz wylewkę w szatni. Koszt prac to 183 953,59 zł.

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka zrobiony został remont łazienki i sali gastronomicznej, a także wykonane zostały naprawa i adaptacja sieci elektrycznej. Na ten cel przeznaczono 153 134,46 zł.

W Zespole Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika wymieniono podłogę w hali sportowej. Koszty też nie były niskie, bowiem wydano 149 999,99 zł.

Na prace w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Twardowskiego powiat przeznaczył 103 640,39 zł. Kwota ta obejmuje adaptację pomieszczeń na salę lekcyjną, wykonanie instalacji wod-kan oraz sufitu podwieszanego. Ponadto w zakresie robót znalazł się też remont portalu wejściowego.

Remont pomieszczeń i ściany frontowej Centrum Kształcenia Zawodowego to kwota 71 586 zł. W Liceum Ogólnokształcącym im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie przeznaczono na renowację parkietu 2 800 zł, natomiast na remont sal i gabinetu pedagoga w Zespole Szkół w Jodłowej 541,68 zł.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły za kwotę 46 697,99 zł wymieniono gniazda w rozdzielni, zmodernizowano sieć Wi-Fi oraz naprawiono i wymieniono rury C.O. Ponadto wykonano prace remontowe w szatni, na dachu, poprawiono instalację elektryczną i elewację.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II wyremontowan zostały sale, w internacie pojawiła się nowa kabina prysznicowa, ułożono płytki. Remont objął również świetlicę. Koszt wykonanych prac to 22 828,44 zł.

W Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie-Osiedlu wydano 6 114,93 zł na malowanie, remont urządzeń i wymianę świetlików w salach lekcyjnych.

Powiat zabezpieczył również środki dla Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy na budowę parkingu i renowację frontowej elewacji w kwocie 276 tys. zł. Przewidziano również 157 tys. zł na budowę parkingu przy Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu.

Fot. Powiat Dębicki

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.