Dziś w II LO w Dębicy odbył się Piknik Naukowy. Oprócz stoisk naukowych, można było zobaczyć stanowiska militarne, historyczne, policyjne i strażackie.

Wszystko wystartowało o godzinie 9:00. Dużą popularnością cieszył się escape room, który sprawdzał umiejętności matematyczne i lingwistyczne uczestników. Fani fizyki mogli ubogacić swoją wiedzę o kosmosie w mobilnym planetarium i spróbować poczuć się jak pilot myśliwca w symulatorze. Podczas wydarzenia zauważalna była wysoka frekwencja wystawców oraz zwiedzających. Uczniowie szkoły oprowadzali gości i zachęcali do aplikowania do niej. Szkolne miniprzedsiębiorstwa przygotowały miejsce, w którym można było kupić pyszne jedzenie oraz świeczki własnej produkcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się siedziba Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego, która przyciągała tłumy. Jednym z głównych miejsc było miejsce z doświadczeniami przygotowane przez Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

– Takie wydarzenia są bardzo ciekawe i warte kontynuowania. Szczególnie cieszy mnie zaangażowanie uczniów II LO. Chęć pomocy, prezentowania i przygotowywania swoich stoisk. Mieliśmy też okazję zaprosić bardzo ciekawych wystawców, jak np. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, które się tworzy i od początku jako szkoła wspieraliśmy jego budowę. Frekwencja w tym roku jest zdecydowanie wyższa. W tamtym roku ludzie jeszcze bali się Covida, były jeszcze obawy przed wyjściem, a w tym roku frekwencja jest bardzo wysoka z czego jesteśmy dumni – mówi dyrektor szkoły, Marta Czekaj. – Organizacja takich wydarzeń wpisuje się w program wychowawczy naszej szkoły. Mamy propagować naukę. Mamy dać coś swojemu środowisku i pokazać, że nauka może być ciekawa, może bawić i może być interesująca. Myślę, że nasza młodzież tak wspaniale się tutaj prezentuje, że na pewno zachęcą innych, aby w przyszłości przyszli do naszej szkoły. Jest to też działanie, które pomoże nam w naborze, natomiast jeśli organizujemy pokazy chemiczne to potem nasi absolwenci mówią mi, że dzięki temu nie boją się pracowni chemicznej na studiach.

Jestem usatysfakcjonowany dzisiejszym piknikiem. Takie wydarzenia to świetny pomysł i dają możliwość dobrej zabawy – dodaje nauczyciel historii Mariusz Wiech.

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Piknik Naukowy II LO

Fot. DebicaInfo.pl / Tymoteusz Oskarbski

 

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *