Dzisiaj w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Powiatu Dębickiego za rok szkolny 2021/2022.

Celem spotkania było wyróżnienie osób, które wspierają rozwój i promocję sportu w powiecie dębickim. Za wysiłek i sukcesy podziękowano działaczom i zawodnikom. Na początku uroczystości głos zabrał starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek.

Powiat dębicki od wielu, wielu lat osiąga bardzo wysokie sukcesy jeśli chodzi o rywalizację sportową szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Tego przykładem oczywiście jest dzisiejsze spotkanie i te wszystkie gratulacje i nagrody, które będziemy wręczać – mówił Piotr Chęciek.

Jest się czym chwalić ponieważ powiat dębicki zajął drugie miejsce w województwie podkarpackim w igrzyskach dzieci i młodzieży szkolnej oraz drugie miejsce w licealiadzie. Największymi osiągnięciami może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy, która zdobyła III miejsce w województwie spośród ponad 500 szkół. Sukces odniosło też II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego, które również uplasowało się na III miejscu w licealiadzie.

Podsumowanie klasyfikacji gmin za realizację programu igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej:

1. Miasto Dębica

2. Gmina Żyraków

3. Gmina Dębica

4. Gmina Jodłowa

5. Gmina Pilzno

6. Gmina Brzostek

7. Gmina Czarna

Miasto Dębica zdobyło 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

Wśród szkół podstawowych, które brały udział w realizacji programu igrzysk dzieci i młodzieży miejsce I w powiecie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy, miejsce II przypadło Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, a miejsce III Szkole Podstawowej nr 1 w Jodłowej.

Za wybitne osiągnięcia sportowe wśród uczniów szkół podstawowych nagrody odebrali: Antoni Żybura SP w Pilźnie, Kamil Wrona SP w Nagoszynie, Zuzanna Raś SP w Górze Motycznej, Maciej Ciurkot SP nr 6 w Dębicy, Filip Dwojak SP w Pustkowie, Gabriel Rzeszuto SP nr 11 w Dębicy, Mikołaj Krystek SP w Straszęcinie, Karolina Delikat z SP nr 1 w Jodłowej, Zuzanna Drozdowska SP nr 10 w Dębicy i Martyna Gajda SP nr 5 w Dębicy.

Wśród szkół ponadpodstawowych, które wzięły udział w licealiadzie miejsce I zdobyło II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, miejsce II Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, a miejsce III Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe odebrali także uczniowie szkół ponadpodstawowych: Oskar Augustyn Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy, Maksymilian Gajda Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu, Maciej Mikuła I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Nadia Sikorska ZSE w Dębicy, Konrad Krystek Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, Antoni Horodyński z II LO w Dębicy.

Podczas uroczystości doceniono także powiatowych i gminnych organizatorów sportu czyli osoby, które angażują się w organizację zawodów sportowych na terenie powiatu. Nagrody odebrali Jan Marzec Powiatowy organizator imprez sportowych w Igrzyskach Dzieci, Mariusz Kania powiatowy organizator imprez sportowych młodzieży szkolnej i licealiady, Marek Celejewski miejski organizator imprez sportowych w Dębicy, Jarosław Kulig gminny organizator imprez sportowych w gminie Dębica, Grzegorz Cebula gminny organizator imprez sportowych w gminie Żyraków, Waldemar Sztorgin gminny organizator imprez sportowych w gminie Jodłowa, Krystyna Gądek gminny organizator imprez sportowych w mieście i gminie Pilzno.

Wyróżnienia odebrali również nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do zawodów sportowych: Stanisław Górka SP nr 1 w Jodłowej, Roman Mazur SP w Pustyni, Magdalena Kawalec SP w Januszkowicach, Maciej Cabaj SP nr 10 w Dębicy, Maciej Zaborowski SP nr 5 w Dębicy, Marcin Kudłacz SP w Pilźnie, Grzegorz Cebula SP w Straszęcinie, Marek Wójtowicz SP w Czarnej i Anna Bigus z II LO w Dębicy.

Nagrody trafiły także do uczniowskich klubów sportowych, które brały udział w zawodach w pionie szkolnego związku sportowego w 2021 r. Miejsce I zdobył UKP Gryf w Dębicy, miejsce II Międzyszkolny Uczniowski Klub Lekkiej Atletyki Dębica – Korzeniowski.pl, a miejsce III UKS Orbitek w Straszęcinie.

Wydarzenie uświetniły swoimi tanecznymi występami Karolina Olszewska – wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i Świata oraz zwyciężczyni programu You Can Dance, a także Nadia Śliwa wielokrotna mistrzyni Polski i Świata.

Fot. DebicaInfo/Monika Ligęska

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *