Już jutro na dębickim Rynku podkarpacka europoseł Elżbieta Łukacijewska wraz z dębicką Platformą Obywatelską będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem przywracającym finansowanie in vitro z budżetu państwa.

Elżbieta Łukacijewska jest członkinią Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej  „Tak dla InVitro”. Jest to obywatelski projekt ustawy przywracającej finansowanie leczenia niepłodności z budżetu państwa. Zakłada on przeznaczenie na ten cel rocznie minimum 500 mln złotych do dyspozycji Ministra Zdrowia. Polska jest jednym z 5 krajów Unii Europejskiej, które nie finansują procedury in vitro.

Podpisy można składać na dębickim Rynku oraz w jego okolicy w godz. 14:00 – 18:00.

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

1 Komentarz

  • Dominik Łazarz, 30 listopada 2022, @ 06:22 Odpowiedz

    Działanie inauguruję w naszym mieście i powiecie proces zbierania podpisów pod ustawą przywracającą finansowanie zabiegu leczenia niepłodności metodą In Vitro z budżetu państwa, którego refundacje zakończyła obecna ekipa rządząca. Zachęcam też do pobierania list i zbierania podpisów, potem można będzie je przekazać podczas kolejnych akcji #TakDlaInVitro, które planujemy na terenie Dębicy i powiatu, o czym będziemy informować na bieżąco. Formularze do zbierania podpisów, a także treść ustawy, znajdują się na stronie: http://www.takdlainvitro.pl . Do zobaczenia🌞

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *