Gmina Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie zapraszają do udziału w XVIII Gminnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

Celem przeglądu jest kultywowanie i upowszechnianie świątecznych tradycji i zwyczajów, a także doskonalenie kultury słowa i stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych.

W konkursie mogą wziąć udział dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne ze szkół podstawowych gminy Żyraków. Mile widziane są też zespoły teatralne reprezentujące m.in. stowarzyszenie i grupy nieformalne. Prezentacja może trwać maksymalnie 30 minut.  Występy oceniane będą w trzech kategoriach: grupy przedszkolne, szkoły podstawowe i grupy wielopokoleniowe, w tym dorosłych. Ocenie będzie podlegać między innymi kultura słowa, gra aktorska, ruch sceniczny i zastosowanie tradycyjnych form teatralnych. Jury będzie także zwracało uwagę na scenografię, kostiumy i ogólny wyraz artystyczny.

Przegląd odbędzie się 12 stycznia o godz. 9:00 w sali widowiskowej CKiP w Woli Żyrakowskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 stycznia w Dworku w Żyrakowie lub drogą elektroniczną.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie CKiP.

Fot. CKiP w Żyrakowie

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *