Dwóch kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej w Wigilię jechało bez uprawnień. Jeden wpadł, bo jechał bez świateł, drugi skręcił pomimo nakazu jazdy prosto.

W Wigilię około godz. 10:30 w Zawadzie, nieoznakowany patrol wydziału ruchu drogowego KWP Rzeszów zatrzymał kierowcę VW Passata. 35-letni mieszkaniec Majdana Królewskiego nie zastosował się do znaku nakazu jazdy na wprost.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami – mówi asp. sztab. Jacek Bator, Rzecznik Prasowy KPP w Dębicy.

35-latek podróżował z pasażerem, który posiadał uprawnienia. Teraz odpowie za jazdę pomimo cofniętego prawa jazdy.

W tym samym dniu około godz. 14:00 w Straszęcinie policjanci zatrzymali kierującego Audi A3 21-letniego mieszkańca Grabin, który jechał bez wymaganych świateł. W tym przypadku również okazało się, że kierowca od listopada miał zatrzymane prawo jazdy.

Za jazdę bez świateł mężczyzna dostał 200 zł mandatu i 2 punkty karne. Ponadto 500 zł za poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie oraz zatrzymano elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu. Będzie też odpowiadał za jazdę pomimo zatrzymanych uprawnień – wymienia Rzecznik Prasowy KPP w Dębicy.

Fot. KWP w Rzeszowie

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *