Radarowy system ostrzegawczo-informacyjny został zamontowany w dwóch miejscach w powiecie dębickim. Dzięki niemu ma poprawić się bezpieczeństwo na drogach.

Radarowe wyświetlacze pokazujące z jaką aktualnie poruszamy się prędkością zamontowano na ul. 1-go Maja w Dębicy oraz w Głowaczowej przy drodze powiatowej nr 1290R Dębica-Straszęcin-Grabiny-Czarna, w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1293R Chotowa-Borowa.

W momencie przekroczenia prędkości na odcinku, na którym dokonywany jest pomiar, na wyświetlaczu pojawia się informacja o wysokości mandatu oraz ilości punktów karnych jakie grożą kierowcy. W przypadku poruszania się z prędkością mniejszą niż dozwolona pojawia się komunikat „dziękuję”.

Oprócz tego, w rejonie skrzyżowania w Głowaczowej, na drogach podporządkowanych zostały zainstalowane aktywne znaki stop z czujnikiem radarowym. W chwili wykrycia ruchu pojazdu uruchamia się podświetlenie znaku w trybie pulsacyjnym.

Całkowity koszt zamontowanego systemu ostrzegawczo-informacyjnego to 304 010 zł. Powiat uzyskał na ten cel dofinansowanie w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” w kwocie 100 000 zł.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *