Wczoraj w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się oficjalne otwarcie IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Dębicy.

Po 12 latach przerwy do Dębicy wrócił Sąd Pracy. Zlikwidowany kilkanaście lat temu wydział od stycznia wznowił swoją działalność i napływają już pierwsze sprawy. Skorzystają na tym mieszkańcy powiatu dębickiego oraz ropczycko-sędziszowskiego. To w sumie około 200 tysięcy osób.

Wydaje mi się, że to ważna sprawa, to wzmacnia powiat dębicki i ułatwia mieszkańcom funkcjonowanie i załatwianie spraw formalnych, których naprawdę jest dużo. To, że dzisiaj nas nie dotykają, nie znaczy, że kiedyś nas nie dotkną. Do tej pory trzeba było jechać do Rzeszowa, teraz można to załatwić w Dębicy – mówi Piotr Chęciek, Starosta Powiatu Dębickiego.

Oficjalne otwarcie Sądu Pracy odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych. Uczestniczył w nim Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł. Podczas uroczystości przedstawiono Przewodniczącą IV Wydziału Pracy – SSR Agnieszkę Wilk-Król. To właśnie pod jej nadzorem w Dębicy będą rozpoznawane sprawy z zakresu prawa pracy obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Dębicy oraz Sądu Rejonowego w Ropczycach.

Fot. DebicaInfo/Monika Ligęska

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *