Do pożaru domu jednorodzinnego doszło wczoraj przy ul. Osiedlowej w Dębicy. Prawdopodobną przyczyną był wybuch gazu. Jedna osoba została ranna.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 20:00. Strażacy otrzymali wezwanie do płonącego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że cały dom zajęty jest ogniem.

Południowa część budynku była wyraźnie zniszczona z odrzuconymi ścianami na zewnątrz, czyli sugeruje to, że doszło do wybuchu. Sąsiedzi zgłaszali także, że bezpośrednio przed pożarem słychać było odgłos wybuchu – mówi bryg. Jacek Pawłowski, Rzecznik Prasowy PSP w Dębicy.

Poszkodowany w tym zdarzeniu został mężczyzna. W chwili przybycia na miejsce strażaków był nieprzytomny i znajdował się około 15 m od domu.

Z relacji świadków wynikało, że został wyciągnięty na zewnątrz przez sąsiada – dodaje bryg. Jacek Pawłowski.

Strażacy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, po czym przekazali go pogotowiu ratunkowemu. W płonącym domu nie znajdowały się inne osoby.

Gaszenie pożaru trwało ponad 3 godziny. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej, łącznie 26 strażaków. Spalony budynek był częściowo murowany, a częściowo wykonany z drewna. Ogień został ugaszony trzema prądami wody. Jeden wykorzystano także na znajdujący się 3 m od domu garaż.

Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch gazu. Dokładne okoliczności zdarzenia zostaną ustalone po wydaniu opinii biegłego w zakresie pożarnictwa.

Fot. OSP Kędzierz

Share:
Polub nas na Facebooku

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *