Wczoraj z pod krzyża solidarności po raz 15 wystartowała Bicyklomania. Tym razem rowerzyści pojechali do Ropczyc.

Rozpoczęcie rajdu zaplanowano na godzinę 9:00, lecz cykliści wyruszyli z mały opóźnieniem. Związane było to z dużą ilością uczestników, którzy do ostatniej chwili się zapisywali. Po części oficjalnej i modlitwie poprowadzonej przez ks. prał. Jana Piaseckiego peleton ruszył ulica Kościuszki po czym skierował się w kierunku ulicy Świętosława. Następnie rowerzyści jechali wzdłuż autostrady A4 w kierunku Lubziny i Brzezówki.

Na stadionie miejskim w Ropczycach odbył się pierwszy postój. W trakcie przerwy można było się posilić bananami i mandarynkami oraz wodą.

Kolejnym przystankiem był kompleks sportowy w Pustkowie-Osiedlu. Po zregenerowaniu się uczestnicy udali się do Dębicy na stadion przy ulicy Akademickiej gdzie była meta wyścigu.

Tam też odbyło się losowanie nagrody głównej, która był rower e-rambler o wartości blisko 9 000 złotych. Najpierw organizatorzy postanowili nagrodzić Zbigniewa Szurka, który był najstarszym uczestnikiem imprezy. Upominek otrzymał również najmłodszy z cyklistów urodzony w 2022 roku. Przed wylosowaniem osoby do której trafił rower elektryczny wylosowano 75 szczęśliwców, którzy otrzymali vouchery o wartości 500 złotych do wykorzystania w salonie Rometu.

Najliczniejszymi grupami zorganizowanymi były Szkoła Podstawowa z Pustyni i II LO z Dębicy. Obie placówki otrzymały zaproszenie na zwiedzanie fabryki rowerów w Podgrodziu.

Fot. DebicaInfo.pl / Tymoteusz Oskarbski

 

 

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *